Izložba “Izbor iz zbirke Zlate Lubienski u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti”

U subotu, 29. svibnja 2021. u 18 sati u Muzeju Đakovštine bit će premijerno otvorena izložba “Izbor iz zbirke Zlate Lubienski u Hrvatskoj akademiji znanosti”. Izložba je realizirana na inicijativu Grada Đakova i održava se u sklopu XIX. Strossmayerovih dana. Uz otvaranje izložbe bit će predstavljene i dvije knjige, “Zbirka Zlate Lubienski u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti”, autor je dr. sc. Ivan Ferenčak i “Strossmayerova zbirka starih majstora”, autorice su dr. sc. Ljerka Dulibić i dr. sc. Iva Pasini Tržec koja je ujedno i jedna od recenzenata knjige o zbirci grofice Lubienski. Izložba će se moći pogledati u Muzeju Đakovštine do 27. lipnja 2021. u radnom vremenu za posjetitelje, ponedjeljkom od 13 do 19 sati, a od utorka do nedjelje od 9 do 13 sati. Radujemo se Vašem dolasku!