Kustosice sudjelovale u radionicama Malih vezova

U nedjelju 2. srpnja 2017. po prvi puta su uz program Malih vezova održane kreativno-edukativne radionice za djecu u kojima su sudjelovale i naše kustosice Jelena Boras i Marija Gačić. One su predstavile rekonstrukciju tkalačke pločice iz 4. stoljeća, pronađene na nalazištu Štrbinci kod Đakova. Originalna pločica izložena je u novom stalnom postavu arheologije, a realizacijom rekonstrukcije i sudjelovanjem na radionicama uspješno je ujedinjena arheološka i etnološka primjena tkalačke daščice. Uz samo upoznavanje s informacijama o nalazu pločice, djeca su aktivno izrađivala vunene pojase, tkanice, narukvice itd. Ova uspješna suradnja naših kustosica te sudjelovanje u vezovskim radionicama uključilo je Muzej Đakovštine u aktualna događanja u gradu Đakovu te stvorilo temelj za buduća kreativno-edukativna događanja u Muzeju.