Otvorena izložba “Ivan Tišov 1870.-2020.”

U petak, 10. listopada u Muzeju Đakovštine je otvorena izložba posvećena Ivanu Tišovu i kojom se obilježava 150 godina od njegova rođenja. Svjetovni dio izložbe izložen je u Muzeju Đakovštine, a prikupljen je iz više muzeja i galerija u Hrvatskoj, dok je sakralni dio izložen u Spomen-muzeju Josipa Jurja Strossmayera. Te su dvije izložbe objedinjene pod nazivom “Ivan Tišov 1870.-2020.” i posvećene su jednom od najznačajnijih i najplodonosnijih slikara s kraja 19. stoljeća i početka 20. stoljeća, rođenom viškovčaninu. Otvorenju je prisustvovao gradonačelnik Marin Mandarić koji je pozdravio ideju o izdavanju monografije o njegovom životu i djelu. O samom izazovu postavljanja izložbe su više govorili ravnatelj i autor izložbe Borislav Bijelić i upravitelj HAZU-ovog Zavoda u Đakovu, prof dr. Pero Aračić. Izložba je otvorena za posjetitelje do kraja studenoga.

Prilog s otvorenja možete pogledati na sljedećoj poveznici: Otvorenje izložbe Tišov Đakovo live