Održana još jedna uspješna Noć Muzeja u Muzeju Đakovštine

Prošloga petka, 1. veljače, u Muzeju Đakovštine održana je deseta po redu manifestacija Noć muzeja u kojoj smo zabilježili brojku od 680 posjetitelja. Program je započeo u 18. 00 sati radionicom ”Recikliraj maštovito!” koju su vodile profesorice i učenici Srednje strukovne škole Antuna Horvata iz Đakova gdje su polaznike animirali i poučili u recikliranju ali i kreativnom izrađivanju poklona i suvenira sa logom manifestacije. U program od 18 sati uključio se i odred izviđača ”Jazavac” čiji su voditelji osmislili zanimljivu tražilicu kroz stalne postave Muzeja Đakovštine dok su vrijedni izviđači obilazili vitrinu po vitrinu, prostoriju po prostoriju tražeći odgovore na postavljena pitanja. Od 2o sati kustosica Jelena Boras predstavila je nekoliko multimedijskih projekata čiji su linkovi dostupni na našoj web stranici pod oznakom ”Multimedija”, dok je Lovorka Lučić iz tvrtke HSM informatika predstavila projekt ozvučavanja stalnog postava Muzeja Đakovštine čijem se sadržaju pristupa putem QR kodova koji su postavljeni u izložbenim prostorijama. Od 21 sat započele su projekcije u produkciji Foto – kluba Đakovo u čije ime se prisutnim posjetiteljima obratila Silvija Butković. Prikazane su dvije projekcije: Đakovačke kronike i kratki film ”Vremenska igra” koji je prikazao Đakovo kroz objektiv kamere 70 -ih godina prošlog stoljeća i Đakovo danas. Nakon projekcije otvorena je izložba ”Ludus” Eugena Varzića na čijemu su otvorenju, uz autora govorili ravnatelj muzeja Borislav Bijelić i kustosica Sonja Švec Španjol. Za glazbenu uvertiru na oboi, pobrinula se učenica srednje glazbene škole Dora Filipović. Program Noći muzeja je završio glazbeno uz sastav Mark Kordenberg trio koji je publici na tri gitare priredio uistinu poseban instrumentalni doživljaj. Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju i odazivu, i pozivamo sve da i dalje prate naše muzejske programe jer smo i ove godine pripremili bogati ciklus događanja.